Zaczynamy od warsztatów

W każdą środę na Polanie Kultury w Orzyszu od godziny 17 do 19 będą odbywały się bezpłatne zajęcia z projektowania i kreowania mody. Nauczymy się rysunku żurnalowego i przygotujemy własny moodboard. Określimy swój typ urody i poszukamy własnego stylu. Poszukamy kreatywnych technik do tworzenia własnych projektów, a potem postaramy się urzeczywistnić to, co podpowie wyobraźnia. Na koniec, dla tych najwytrwalszych, zorganizujemy wystawę i konkurs o Złotą Nitkę Burmistrza. A po wszystkim zorganizujemy aukcję na rzecz rehabilitacji dzieci z autyzmem. Jeśli zaś ktoś z uczestników będzie chciał swoje dzieło zabrać, albo stworzyć dodatkowe – będzie to jak najbardziej możliwe.

Moda kojarzy się z wybiegami dla modelek o figurze trzcinki (Twiggy stała się na całe dekady kanonem urody, choć powoli zaczynamy doceniać kobiece krągłości). Kojarzy się też z drogimi butikami, zmiennością trendów, za którymi wypada nadążać. Ale… gdyby tak po prostu czuć się dobrze we własnej skórze? Nosić ubrania, które się lubi, jak przyjaciela. Nosić się w swoim stylu i oddychać w nim swobodnie? Przykryć to, z czym nie chcesz się obnosić, ale podkreślić, co warte podkreślenia? Dobierać kolory i fasony do aury za oknem i tej w sercu? A gdyby tak po prostu dobrze wyglądać? Nie znaczy to przecież być zawsze na wysoki połysk, to dobrać dress code do okoliczności. Wysokie szpilki są sexy, ale najpierw trzeba nauczyć się w nich chodzić, a potem i tak ich nie założysz do biegania po lesie, czy pielenia ogródka. Chyba, że tak zechcesz? Jedwabny, oldschoolowy krawat straci na urodzie, jeżeli koszula nie dopina się na brzuszku, bo jesteś pięć kilo starszy niż w liceum.  Niewygodnie jest chodzić ciągle na wdechu. A gdyby tak dobrze wyglądać w czymś, co po prostu pasuje? Kto powiedział, że musisz być wierny swoim gustom sprzed kilku lat wstecz? Ba! Nawet nie musisz być tym samym człowiekiem, którym byłeś 15 minut temu. Czasami coś się zmienia i już. A to, czym się otaczasz, czym okrywasz powinno dodawać Ci pewności siebie, powinno sprawiać, że uśmiechasz się do swojego odbicia w lustrze. Jesteś jedyną osobą, z którą spędzisz całe życie. Bądź dla siebie dobry.

Jeżeli chcesz spędzić kreatywnie czas, w luźnej, przyjaznej atmosferze, wśród ludzi, którym jest ze sobą po prostu po drodze. Jeżeli chcesz odpocząć od codziennej rutyny, zainspirować się czymś, podzielić pomysłami, pobyć chwilę, robiąc coś wyłącznie dla siebie – zapraszamy do Polany Kultury w Orzyszu, do pawilonu B na zajęcia pod tytułem: „A gdyby tak…”

Będzie nieszablonowo.

Będzie dla Ciebie przestrzeń i czas.

Będzie: „A gdyby tak… tym razem po Twojemu?” Zróbmy razem coś fajnego. Zapraszam, spotkajmy się po stronie serca.

Scroll to Top